זינוק בצריכת שירותי סטרימיניג 2020

דור הסטרימיניג! מנויי שירותי האודיו בסטרימניג ברחבי העולם זינקו ב32% משנה לשנה, Spotify מובילה עם 35% נתח שוק גלובלי

במחקר אחרון של Counterpoint חברת מחקר עולמית המתמחה במוצרי טכנולוגיה בענף הTMT ( Technology, Media & Telecommunications) מנויי שירותי האודיו בסטרימינג ברחבי העולם גדלו ב -32% משנה לשנה (YoY) והגיעו ל 358 מיליון מנויים ב- CY 2019.

הזינוק במנויים נוצר כתוצאה מזמינות תכני המוזיקה ופודקאסטים מקוריים שמשכו משתמשים לעבר הפלטפורמות ובסופו של דבר הפכו אותם למנויים. כל זה לצד פעילויות קידום וחבילות הצטרפות בשווקים חדשים. עוד מציין המחקר כי אנו בתקופה שאנשים מוכנים לשלם עבור שירותי סטרימיניג במיוחד כאשר הפלטפורמות מבצעות מהלכים דו שלביים לרכישת המנויים – מודל ה Freemium – ראשית לרשום את המשתמשים לפלטפורמה שלהם כמשתמשים חינמיים באמצעות קמפיינים פרסומיים מעולים, ושנית מציעים הצעות אטרקטיביות להעביר אותם למנויים בתשלום.  הנתונים צפויים להמשיך לגדול ביותר מ25% נוספים לרמה של 450 מיליון מנויים גלובלים בשנת 2020.

על פי נתוני המחקר, Spotify מובילה בראש ותפסה נתח שוק של כ-31% מכלל ההכנסות ונתח של 35% מכלל המנויים ששולמו. שירות Apple music אחריה  עם נתח של 24% מסך ההכנסות ונתח של 19% מכלל המנויים ששולמו. בגלל ההתמקדות הגבוהה של Apple במגזר השירותים שלה הכולל את Apple music, בסיס המנויים שלה צמח בכ -36% 2019. המנויים של Amazon music הגיעו ל -15% נתח בשנת 2019 לעומת 10% ב -2018.

Spotify שמרה על המקום הראשון בעזרת פעילויות לקידום מכירות כמו Spotify Premium בחינם למשך שלושה חודשים, הנחות במחירים וקמפיינים בהתאמה אישית והתמקדות בתוכן בלעדי. המחקר מציין כי לצד הפלטפורמות הגלובליות, יש שחקנים אזוריים שעדיין שומרים על עוצמתם בעיקר בגלל חשיפה אזורית והתמקדות גבוהה בתוכן לוקאלי, לדגומא: "Gaana" ממשיכה להיות השחקנית מספר 1 בשוק ההודי, Yandex Music מובילה ברוסיה. באופן דומה, " Anghami " מוביל את העולם הערבי. Tencent Music Group מובילה את שוק סין בעזרת האפליקציות שלה QQ Music, Kugou ו- Kuwo.

יותר מ 80% מהכנסות הזרמת המוסיקה הגיעו מנויים בתשלום, השאר הגיעו מפרסומות ושותפויות מסחריות עם מותגים. לפיכך, הגדלת המנויים בתשלום היא בעלת חשיבות ראשונה לפלטפורמות הזרמת מוסיקה.

 

קישור למאמר בנושא: https://www.counterpointresearch.com/global-online-music-streaming-grew-2019/

מומלצים
דילוג לתוכן